Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Villa shkëlqen sërish

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Villa shkëlqen sërish   Fri Sep 26, 2008 6:57 pm

Skuadra e Valencias ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim kundër Malagas me dy golat e sulmuesit spanjoll në formë të lartë, David Villa.

Gjithë ndeshja u vendos në 20 minutat e fundit. Villa shënoi dy herë në këtë takim (70’ dhe 90’), ndërsa skuadra vendase nuk arriti të bëjë asgjë. 

Edhe Mallorca ka shënuar fitore me rezultat të ngjashëm kundër Numancias, me golat e Marin (12’) dhe Webo (50’). 

Ndeshja e tretë me rezultat 2-0 u zhvillua ndërmjet Valladolidit dhe Almerias në favor të vendasve. Rubin shënoi në minutën e 66, ndërsa në pesëmbëdhjetë minutat e fundit po i njëjti lojtar u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhe dhe u largua nga ndeshja. Por pavarësisht mungesës së një lojtari, Valladolidi arriti të shënojë edhe golin e dytë në fund të ndeshjes (90’) me anë të Medunjanin. 

Ndeshja tjetër ndërmjet Bilbaos dhe Recreativos përfundoi me shifra të barabarta, 1-1, me golat e Guerreros (71’) për vendasit, ndërsa katër minuta më vonë, Lopez barazoi rezultatin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Villa shkëlqen sërish
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VILLA MARIGONA
» Intervistë:Në vitin 2012 Shyhretja vjen me një album të përbashkët me Shkëlzen Jetishin
» Portreti i Skënderbeut në shkëmb‏
» .Sot u rihap sërish tuneli i Kalimashit
» Baki Ymeri: Shkëlqimi dhe rënia e një gazete shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: