Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Abbiati: Unë jam FASHIST

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Abbiati: Unë jam FASHIST   Fri Sep 26, 2008 6:55 pm

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka pranuar se ai është fashist dhe se nuk turpërohet nga botëkuptimi i tij politik.

“Nuk turpërohem t’i shfaq pikëpamjet e mia politike”. 

“Unë i mbështes disa parime të fashizmit, siç është patriotizmi, dhe vlerat e religjionit katolik”. 

“Ajo që nuk më pëlqen nga fashizmi janë ligjet raciale, besnikëria ndaj Hitlerit dhe lufta. Mirëpo më pëlqen kapaciteti i fashizmit për ta mbajtur sigurinë dhe rendin. Fashizmi ia ka garantuar sigurinë popullit”, ka përfunduar Abbiati.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Abbiati: Unë jam FASHIST
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: