Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wilkins kërkon fitore ndaj United

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NiKi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 78
Join date : 18/09/2008
Age : 24

MesazhTitulli: Wilkins kërkon fitore ndaj United   Fri Sep 19, 2008 9:18 pm

Asistenti i ri i Chelseat, Ray Wilkins, menjëherë pas arritjes në Stamford Bridge, i ka paralajmëruar Djajtë e Kuq, se i dëshiron të gjitha trofetë e tyre.

Ish-kapiteni i bluve, Wilkins, zëvendësoi të larguarin Steve Clark, si ndihmës i Luiz Felipe Scolarit, ndërsa në ndeshjen e tij debutuese ai do të përballet me Manchester United.

“Kjo është një ndeshje e madhe dhe me padurim e pres. United ka një rekord në Stamford Bridge, dhe iu takon djelmoshave tanë ta tejkalojnë këtë. Ambiciet e lojtarëve janë shumë të mëdha dhe dëshirojnë fitore”, ka thënë Wilkins.

Wilkins ka zhvilluar 198 ndeshje në fanellën e Chelseat në mes viteve 1973 dhe 1979, ndërsa pastaj kaloi në United ku kaloi pesë sezone. Ish-mesfushori ka qenë edhe asistent i ish-trajnerit Gianluca Viali.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Wilkins kërkon fitore ndaj United
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisë ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve
» AKTET GJENOCIDALE Prof.Dr.Sabile Çekmezi-Basha:TË UDB-SË NDAJ TË BURGOSURVE POLITIKË Shqiptarë
» Vasil Premçi: Magjia e pjergullës së rrushit...
» Epoka e Gjergj Kastriotit - Skënderbeut
» Kadare: Pesë shekuj të sundimit osman u flijua vetëm gjuha shqipe! 500 vjet ndëshkim ndaj Skënderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: