Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Japonezi Tanabe kremtoi ditëlindjen e 113-të

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Japonezi Tanabe kremtoi ditëlindjen e 113-të   Wed Sep 24, 2008 12:50 am

Gjyshi Tomoxhi Tanabe nga qyteti japonez Mijakonojo kremtoi ditëlindjen e 113-të. Ai është burri më i moshuar në botë, por ende është vital dhe i disponuar që të japë deklarata dhe dy herë në javë të shkruajë ditarin. 
Autoritetet lokale rrëfejnë se Tanabe dëshiron që të jetojë përgjithmonë. 
“Si do të ishte që unë të jetoj edhe tre vjet”, pyet gjyshi Tanabe.
Tanabe konsumon perime, çdo ditë pi qumësht dhe nuk vuan nga ndonjë sëmundje serioze. Thotë se fshehtësia e jetëgjatësisë është që të mos konsumohet alkooli. Japonezët janë midis njerëzve me jetën më të gjatë. Në këtë vend jetojnë më shumë se 36 mijë persona të moshës mbi 100 vjeç.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
Nisi

avatar

Numri i postimeve : 15
Join date : 27/09/2008

MesazhTitulli: Re: Japonezi Tanabe kremtoi ditëlindjen e 113-të   Tue Oct 14, 2008 1:01 pm

shum interesant
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Japonezi Tanabe kremtoi ditëlindjen e 113-të
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» URIME DITËLINDJEN SARA
» Urimet për Ditëlindjen time!
» Gëzuar Ditëlindjen Ronela Ramadani-vajza e dajës tim Xhavitit!
» Mentor Thaqi:URIME DHE GËZUAR DITËLINDJEN VLERË, O MBESA IME PLOT VLERË!
» Gëzuar ditëlindjen poet dhe rapsodi im

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Argëtim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kërce tek: