Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përgatitet qoftja më e madhe në Maqedoni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Përgatitet qoftja më e madhe në Maqedoni   Wed Sep 24, 2008 12:46 am

Në kuadër të "Fundjavës gurmane me birrë" që u mbajt në Kalanë e Shkupit organizuar nga Bashkia e qytetit u përgatit qoftja më e madhe deri tani në Maqedoni nga mysafirët nga Serbia e cila peshon mbi 20 kilogramë.
"Sonte këtu në Shkup bashkë me shokët e mi që janë nga tenda e Leskovcit do të bëjmë një qofte të madhe. Për qoftën e madhe është e nevojshme një teneqe e madhe të cilin do ta shihni dhe në të cilën do ta përgatisim dhe pjekim atë. Deri tani ende nuk kemi vendosur se sa mish do të vendosim, ndërsa atë që kam bërë me herët në Leskovc ka qenë dikur 44 kilogramë ndërsa këtu do të jetë diçka me vogël. Ky është rekordi im pasi që një qofte aq e madhe nuk është bërë ende deri tani", tha Bojan Cvetkoviq, përfaqësues nga Leskovci.
Bojan Cvetkoviq ishte njëri nga fituesit e çmimit të parë për qofte më të madhe në manifestimin e sivjetmë organizuar nga komuna e Leskovcit.

Melihate Rustemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Përgatitet qoftja më e madhe në Maqedoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rritet popullsia shqiptare në Maqedoni
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Lufta për çlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar
» STOP DISKRIMINIMIT RACIAL TË FËMIJËVE SHQIPTARË NË MAQEDONI! (NË DITËN NDËRKOMBËTARE TË FËMIJËVE )
» Daut Rexhepi - Leka: Sensibilizimi i çështjes çame në Maqedoni dhe kërkimi i rrugëve të rikthimit në Çamëri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Argëtim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kërce tek: