Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Futbolli kosovar afër ndërkombëtarizimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Futbolli kosovar afër ndërkombëtarizimit   Wed Sep 24, 2008 12:35 am

Futbolli kosovar ka bërë një hap drejt ndërkombëtarizimit, pasi që dy kërkesat e Federatës së Futbollit të Kosovës, zhvillimi i miqësoreve dhe dhënia e certifikatës ndërkombëtare për transferim të futbollistëve, kanë gjetur pëlqimin e 19 federatave botërore të futbollit, në mbledhjen e radhës së FIFAs.

FFK-ja kishte dërguar dy kërkesa në drejtim të FIFA-s dhe UEFA-së. E para ishte që Përfaqësueses së Kosovës t’i lejohet të zhvillojë ndeshje miqësore deri në pranimin e FFK-së në FIFA dhe UEFA, ndërsa kërkesa tjetër ishte që FFK-së t’i njihet e drejta e certifikatës ndërkombëtare për transferimin e futbollistëve.

Kërkesat e FFK-së janë shqyrtuar me kujdes nga FIFA, që mbron të drejtat e federatave të futbollit, dhe kanë hasur në mirëkuptim të plotë duke i konsideruar ato si shumë të drejta, andaj edhe kanë vendosur që këto dy kërkesa t’ia procedojnë Këshillit Ekzekutiv të FIFA-s për shqyrtim në mbledhjen e radhës.

Siç bën të ditur FFK-ja në komunikatën zyrtare, në këtë mbledhje ka marrë pjesë edhe këshilltari i kryetarit të FIFA-s, z. Jerome Champange, dhe kontributi i tij ka qenë jashtëzakonisht pozitiv në kontest të mirëkuptimit dhe procedimit të këtyre kërkesave në KE të FIFA-s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Futbolli kosovar afër ndërkombëtarizimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhihadisti kosovar i ISIS-it
» Dita ndërkombëtare e Emigracionit
» Kurizitet kosovar: Sabri Azemi zbulon zmadhuesin mekanik
» Anton Quni flet për Gjykatën Speciale: LDK-ja nuk do ta cenojë pozitën ndërkombëtare të Kosovës
» Vritet në Irak terroristi kosovar i ISIS-it, Kujtim Xheladini

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: