Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arsenali shkatërron Sheffieldin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Arsenali shkatërron Sheffieldin   Wed Sep 24, 2008 12:32 am

Në ndeshjen e sotme për Kupën e Ligës, topçinjtë kanë shënuar fitore të thellë kundër Sheffield United me rezultat 6-0.

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka filluar ndeshjen me skuadrën më të re të cilën e ka shfrytëzuar ndonjëherë në një takim. Ajo përbëhej nga (në kllapa është e shënuar mosha): 

Portier: Lukasz Fabianksi (23); mbrojtës: Gavin Hoyte (18), Alexandre Song (21), Johan Djourou (21), Kieran Gibbs (18); mesfushorë: Jack Wilshere (16), Aaron Ramsey (17), Mark Randall (18), Fran Merida (18); sulmues: Nicklas Bendtner (20), Carlos Vela (19). 

Dhe këta të rinj e paguan besimin të cilin ua kishte dhënë trajneri i tyre pasi shënuan plot gjashtë gola. 

Carlos Vela shënoi het-trik (44’, 50’ dhe 87’), ndërsa dy gola i shënoi Nicklas Bendtner (31’ dhe 42’) dhe një Jack Wilshere (57’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Arsenali shkatërron Sheffieldin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkëll, zbulohet makina luksoze e shkatërruar
» Ndërron jetë rapsodi i mirënjohur Ibish Broja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: