Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ronaldo shёnon derisa United mposht Middlesbrougin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Ronaldo shёnon derisa United mposht Middlesbrougin   Wed Sep 24, 2008 12:30 am

Cristiano Ronaldo ёshtё rikthyer nё formacionin e parё tё Manchester United duke shёnuar gol, derisa Djajtё e Kuq eliminuan nga gara e Carling Cup ekipin e Middlesbrough, nё ndeshjen e zhvilluar nё Old Trafford, e cila përfundoi me rezultat 3-1.

Ronaldo shёnoi pas njё harkimi tё Ryan Giggs nё pjesën e parё tё ndeshjes (25’), i cili ishte edhe goli i pari i portugezit kёtё sezon me Djajtё e Kuq. Golin i fundit i Ronaldos ishte ai i barazimit nё finalen e Ligёs sё Kampionёve nё muajin maj.

Ryan Giggs (79’) dhe Nani (90’) qё tё dy shënuan nga njё gol mё pjesën e fundit tё ndeshjes, pasi qё mё herët Adam Johnson (56’) kishte barazuar pёr mysafirёt. Qё nga minuta 66-tё Middlesbrough luajti me 10 lojtarё, pas pёrjashtimit tё kapitenit Emanuel Pogatetz.

Fitore ka shёnuar edhe Liverpool ndaj Crewe (2-1), derisa nga gara e mëtejme e Kupёs sё Anglisё ёshtё eliminuar ekipi i Valon Behramit, West Ham, qё u mposht si mysafir i Watfordit me rezultat minimal 1-0. Me tё njëjtin rezultat, nё mёnyrё befasuese ёshtё eliminuar edhe Fulham, qё u mposht nё fushё tё Burnleyt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Ronaldo shёnon derisa United mposht Middlesbrougin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: