Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ferguson: Derbi i vërtetë është kundër Arsenalit, jo kundër Chelseat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
NiKi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 78
Join date : 18/09/2008
Age : 23

MesazhTitulli: Ferguson: Derbi i vërtetë është kundër Arsenalit, jo kundër Chelseat   Fri Sep 19, 2008 9:17 pm

Para derbit të së dielës, menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se ndeshjet kundër Chelseat kurrë nuk kanë pasur domethënie më të madhe se sa ata kundër Arsenalit.

“Nëse shihni prapa në 12-13 vitet e kaluara, çfarë do të shihni? Arsenali kundër Manchester United, Manchester United kundër Arsenalit”, thotë Ferguson.

“ Kuptohet e kemi Chelsean për momentin, nuk diskutohet për këtë, por historia e dueleve në mes Arsenalit dhe United do të thotë se nuk flitet vetëm për fitoren e ndeshjes, por flitet edhe për historinë e ekipit tuaj kundër historisë së ekipit tjetër”, shton trajneri skocez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ferguson: Derbi i vërtetë është kundër Arsenalit, jo kundër Chelseat
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kondakçi: S’është e vërtetë se jam dënuar
» 28 Nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë
» Çka është Filozofia
» Dritan Ylli: Është koha të punojmë për Shqipërinë evropiane, zoti Klosi!
» Faik Krasniqi:Ribashkimi i Kosovës me Shqipërinë, është një domosdoshmëri!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: