Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tirana? Seancё e humbur stërvitore pёr Milanin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Tirana? Seancё e humbur stërvitore pёr Milanin   Tue Oct 14, 2008 11:38 pm

Tirana, ka treguar njё lojё tё shkëlqyeshme duke mposhtur ekipin e Milanit me rezultat 2-1, nё ndeshjen miqёsore të zhvilluar nё "Qemal Stafa", duke fituar kështu edhe trofeun Taçi Oil.

Pjesa e parё 

Qё nga minuta e parё pёr ekipin italian nё fushё janë gjendur edhe superyjet si braziliani Ronaldinho, holandezi Seedorf, italiani Inzaghi dhe njё pjesё e yjeve mё tё mёdha tё Milanit. 

Por, mbase duke parё rёndёsinё e ndeshjes, Rossonerёt nuk u treguan aq kёmbёngulёs pёr tё kёrcёnuar portёn e Tiranёs. 

Shqiptarёt arritën t'u rezistojnë shumё mirё sulmeve tё pakta tё ekipit italian, madje pas disa rasteve tё mira arritën edhe te goli i avantazhit, pas 29 minutave lojё, tё cilin gol e shёnoi Daniel Xhafa. 

Pjesa e dytё 

Edhe pjesën e dytё tё ndeshjes e karakterizoi njё lojё e qetё, me raste tё pakta. Disa raste tё Shevchenkos, qё zёvendёsoi Inzaghin e lënduar nё fund tё pjesës sё parё, nё mёnyrё perfekte arriti ti ndalojё portieri i Tiranёs, Blendi Nallbani. 

Me gjithё rastet mё tё pakta, tiranasit arritën t’i shfrytёzojnё maksimalisht ato. Sulmuesi Gjergji Muzaka shёnoi njё gol tё shkёlqyeshёm me anё tё njё goditje nga largësia, duke e shpuar portёn e Abiatit, nё minutën e 71-tё tё ndeshjes. 

Tё vetmin gol tё ish-kampionit tё Evropёs e shёnoi Ronaldinho, pas njё asistimi nga Shevchenko, gol i shёnuar nё minutat shtesё tё ndeshjes. 

Milani nuk pati paraqitje tё mirё nё kёtё ndeshje, derisa yjet si Seedorf dhe Ronaldinho dёshtuan dhe u bllokuan mjaft mirё nga tiranasit. 

Para udhëtimit nё Tiranё, trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, pati deklaruar se Tirana do tё jetё njё ndeshje stërvitore pёr ekipin e tij. Mbase edhe ishte, por njё “stërvitje” e humbur pёr Milanin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Tirana? Seancё e humbur stërvitore pёr Milanin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: GAZETA TIRANA OBSERVER:-Kadri Morina, Potreti i nje investitori modest e te suksesshem.-nga Raimonda Moisiu
» Enver Bytyçi - Kosova digjet, Beogradi dhe Tirana krihen!
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Sa greke ka ne Shqiperi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: