Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toure: Dua të luaj për Juventusin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NiKi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 78
Join date : 18/09/2008
Age : 23

MesazhTitulli: Toure: Dua të luaj për Juventusin   Tue Oct 14, 2008 4:53 pm

Mediat italiane përcjellin lajmin se lojtari i Barcelonës, Yaya Toure, dëshiron të kalojë në Juventus, madje që në afatin kalimtar të janarit.

Lojtari i kombëtares së Bregut të Fildishtë këtë sezon fiton shumë pak raste të paraqitjes në formacionin e parë, nën urdhrat e trajnerit të ri Josep Guardiola, dhe raportohet se ka shprehur dëshirën për të kaluar tek ekipi italian.

“Dua të kaloj në Juventus. Dhe dua që kjo të ndodh menjëherë, që në janar. Kjo është një mundësi e madhe për mua, edhe pse do të më mungojë shumë Liga e Kampionëve (pasi që nuk do të ketë të drejtë të luajë me Juven, për shkak të angazhimit me Barcelonën). Është një rast të cilin nuk dua ta humb për asgjë në botë”, ka thënë Toure, siç përcjell Tuttosport
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Toure: Dua të luaj për Juventusin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: