Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 UEFA dënon Atleticon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NiKi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 78
Join date : 18/09/2008
Age : 24

MesazhTitulli: UEFA dënon Atleticon   Tue Oct 14, 2008 4:49 pm

Komisioni disiplinor i UEFA-s e ka dënuar skuadrën Atletico de Madrid duke ia ndaluar që dy ndeshjet e radhës të mos i luajë në stadiumin e vet, dhe me një lojë të kushtëzuar brenda pesë vitesh, për shkak të incidentit në ndeshjen e Grupit D të Ligës së Kampionëve kundër Marseille.

Dy ndeshjet e radhës kundër Liverpoolit (22 tetor) dhe kundër PSV (26 nëntor), Atletico do të luajë në ndonjë stadium i cili është larg së paku 300 kilometra nga kryeqyteti spanjoll.

Dënimi ka ardhur për shkak të “organizimit të keq” si pasojë e të cilit ka ardhur deri tek incidenti, si edhe “për shkak të sjelljes së keqe të tifozëve”.

Atletico njëkohësisht do të paguajë edhe 150.000 euro dënim në para, ndërsa edhe trajneri Javier Aguirre është i suspenduar për dy ndeshje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
UEFA dënon Atleticon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: