Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rosi: Lacio për titull? Flasim në mars

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NiKi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 78
Join date : 18/09/2008
Age : 24

MesazhTitulli: Rosi: Lacio për titull? Flasim në mars   Mon Oct 13, 2008 2:14 pm

Presidenti i Lacios, Delio Rosi ka thënë se ende është herët të flitet nëse skuadra e tij është e aftë për ta fituar titullin e kampionit, ndonëse për momentin ndodhet në pozitën e parë në Serie A. 
"Nëse do të thoja se kisha besim që do të kryesojmë kampionatin, do të gënjeja. Megjithatë ne kemi punuar mirë dhe mendoj se jemi në rrugën e duhur. Rruga për te titulli? Janë katër apo pesë skuadra të cilat janë para nesh në këtë rrugë: interi, Milani, Juventusi, Roma dhe Fiorentina. Ndërkaq, Lacio, Palermo dhe Napoli janë në grupin e dytë. Pas derbit me Romën në dhjetor do ta kem pak më të qartë gjendjen e skuadrës, por diçka më shumë rreth kandidaturës së Lacios për titull do të mund të flas vetëm në mars", ka theksuar Rosi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rosi: Lacio për titull? Flasim në mars
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fotaq Andrea: Ne duhet të flasim me gjuhën e shqiptarizmës e të kulturës sonë të lashtë
» Lili Bimi: Poezi: Titull "Lule e vetmuar"
» Jahë Sadrija: Të gjithë bashkë në Gllogjan, atje në Dukagjin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: