Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Buffon dhe Kaka në janar te City?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Buffon dhe Kaka në janar te City?   Mon Oct 13, 2008 1:47 pm

Gianluigi Buffon dhe Kaka janë emrat kryesorë në listën e pasanikëve të Manchester Cityt për t’u transferuar në janar.

Mediat britanike njoftojnë se portieri i Juves dhe plejmejkeri i Milanit janë kërkesat më të reja të trajnerit Mark Hughes. 

Mësohet se menaxherit të ‘Sky Blues’ i janë dorëzuar 100 milionë funte për të investuar në afatin kalimtar të janarit për përforcimin e skuadrës. 

Gazeta “News of the World” shkruan se një shumë prej 25 milionë funtesh do ta rrëmbente Buffonin nga Zonja e Vjetër, ndërkohë që Kaka vlen sa dyfishi i kësaj vlere për t’u larguar nga Milani. 

Bufon dhe Kaka janë vetëm dy emra në listën e gjatë të Cityt, ku përfshihen emra, si Thierry Henry, Antonio Cassano, Cesc Fabregas, Fernando Torres dhe Cristiano Ronaldo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Buffon dhe Kaka në janar te City?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: