Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnë pikët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnë pikët   Mon Oct 13, 2008 1:43 pm

Spanja ka shënuar fitore me rezultat 3-0 si mysafire e Estonisë, për ndeshjen e rëndësishme kualifikuese në Grupin e Pestë.

Kampionët e Evropës kaluan në avantazh me anë të Juanitos (31’), ndërsa pas tre minutash dyfishoi golashënuesi më në formë spanjoll, David Villa, duke vënë rezultatin e fundit të pjesës së parë, 2-0. 

Spanjollët shënuan edhe njëherë në pjesën e dytë me anë të qendërmbrojtësit Carles Pyol (69’), për ta mbyllur më bukur këtë takim. 

Takimi derbi i Grupit të Shtatë ndërmjet Rumanisë dhe Francës ka përfunduar me rezultat të barabartë, 2-2. 

Nënkampionët e Botës kanë arritur ta barazojnë avantazhin e vendasve prej dy golash. 

Petre dhe Goian ia dhanë epërsinë e hershme Rumanisë (5’ dhe 17’), mirëpo Ribery dhe Gourcuff (37’ dhe 69’) ruajtën nderin e Les Bleus duke barazuar shifrat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnë pikët
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadri Mani: Shaban Braha nga Prizreni – i dyshimtë në çdo pikëpamje
» Jorgo Telo:I DUHET ZAGORISË NJË DREJTUES VIZIONAR (Pikëpamje të përditësisë)
» As i gjallë as i vdekur, gjashtëpikëshi!?
» Enver Bytyçi:Në pikën enveriste
» Shqiptarët në Luftën e Sanjës: dhe Spanja nuk po e njeh pavarësinë e Kosovës!?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: