Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Turqia përmbys rezultatin ndaj Bosnjës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Turqia përmbys rezultatin ndaj Bosnjës   Mon Oct 13, 2008 1:41 pm

Turqia ka arritur të rikthehet në lojë pas disavantazhit prej 1-0 si nikoqir i Bosnjë dhe Herzegovinës, për të shënuar fitore prej 2-1 në fund të ndeshjes.

Boshnjakët kaluan në epërsi në pjesë të parë me golin e Edin Dzeko, që ishte edhe goli i vetëm i pjesës së parë të ndeshjes. 

Por turqit të vendosur, arritën të rikthejnë rezultatin për të shënuar fitore. Golin e barazimit për Turqinë e shënoi Arda Turan, gjashtë minuta pas fillimit të pjesës së dytë (51’), ndërsa golin e fitores e shënoi Mevlut Erdinc, 15 minuta më pas (66’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Turqia përmbys rezultatin ndaj Bosnjës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisë ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve
» AKTET GJENOCIDALE Prof.Dr.Sabile Çekmezi-Basha:TË UDB-SË NDAJ TË BURGOSURVE POLITIKË Shqiptarë
» Vasil Premçi: Magjia e pjergullës së rrushit...
» Epoka e Gjergj Kastriotit - Skënderbeut
» Kadare: Pesë shekuj të sundimit osman u flijua vetëm gjuha shqipe! 500 vjet ndëshkim ndaj Skënderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: