Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqipëria shijon humbjen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Shqipëria shijon humbjen   Mon Oct 13, 2008 1:39 pm

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në stadiumin "Ferenc Pushkash" në kryeqytetin hungarez, Budapest.

Shqipëria shfaqi lojë më të mirë në pjesën e parë të ndeshjes gjatë të cilës pati dy mundësi të “arta”, madje duke e goditur edhe një herë transversalen. 

Në pjesën e dytë skuadra vendase u tregua më e përqendruar dhe e dëshironte më tepër golin gjë që e arriti me anë të Torghelle (49’). Vendasit shënuan edhe njëherë Juhasz (82’), duke ia ndërprerë Shqipërisë fillimin pozitiv të këtyre kualifikimeve. 

Haan u mundua me anë të zëvendësimeve të ndryshojë diçka, por kjo nuk pati sukses përveçse një tjetër transversale e goditur, e cila nuk pati asnjë rëndësi përveç rëndësisë statistikore. 

Në mesjavë Kombëtarja do ta ketë një tjetër ndeshje të vështirë në udhëtim kundër Portugalisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Shqipëria shijon humbjen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:“Harta e shqipërisë etnike” si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me një këngë patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipëri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parë i qëndresës antikomuniste në Shqipëri
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: