Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Suedia dhe Portugalia ndajnë pikët, Danimarka merr kreun e tabeles

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Suedia dhe Portugalia ndajnë pikët, Danimarka merr kreun e tabeles   Mon Oct 13, 2008 1:39 pm

Ndeshja derbi e grupit 1, ajo mes Suedisë dhe Portugalisë ka përfunduar me barazim pa gola, derisa Danimarka ka shënuar fitore bindëse prej 3-0 ndaj Maltës, duke marrë kreun e grupit.

Pas humbjes dëshpëruese ndaj Danimarkës, në ndeshjen e kaluar, Portugalia ka arritur të nxjerrë një pikë në udhëtim tek Suedia, duke barazuar pa gola dhe duke grumbulluar kështu katër pikë nga tre ndeshjet e para. Me pikën e fituar, Suedia grumbullon pesë pikë, dhe do të mbajë vendin e dytë në grupin 1. 

Dy gola të shënuar nga Larsen, në fillimet e të dyja pjesëve (10’ dhe 47’) dhe një tjetër nga Agger nga penaltia, pas gati gjysmë ore lojë (29’), i sollën fitoren Danimarkës si vendas ndaj Maltës. 

Me humbjen e Shqipërisë nga Hungaria, Danimarka do të marrë vendin e parë në grupin 1, derisa Malta do të mbyllë grupin me asnjë pikë. Shqipëria do të ndajë vendin e tretë me Portugalinë dhe Hungarinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Suedia dhe Portugalia ndajnë pikët, Danimarka merr kreun e tabeles
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Merr pjesë edhe Sefer Haxhija
» Xhevat Rexhaj: Berisha merr celësin e republikës së Kosovës nga populli i Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: