Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Anglezët nuk dëshirojnë të luajnë në Madrid

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Anglezët nuk dëshirojnë të luajnë në Madrid   Mon Oct 13, 2008 1:35 pm

Përfaqësuesja e Anglisë në futboll është e gatshme të luajë ndeshje miqësore me Spanjën gjatë vitit të ardhshëm, por nuk dëshiroj që ndeshja të zhvillohet në Madrid për shkak të parullave raciste në të kaluarën.

Disa lojtarë anglez në vitin 2004 ishin cak i skenimeve raciste në Bernabeu, ndërsa Asociacioni i Futbollit është i bindur se ndeshja duhet të luhet në një stadium tjetër. 

“Për momentin jemi në negociata me Federatën Spanjolle, rreth ndeshjes me kampionin e Evropës në Spanjë, në muajin shkurt. Kjo ndeshje është një miqësore të cilën e kërkon Fabio Capello. Por, ende nuk është caktuar stadiumi dhe duet të nënshkruhet marrëveshja”, ka thënë Adrian Bevington. 

“Por FA dhe Fabio Capello janë pajtuar se ndeshja nuk duhet të luhet në Madrid, për shkak të incidentit me ofendime raciste në ndeshjen e fundit. Fabio në tërësi e mbështet këtë ndeshje”, shton më tej drejtori për komunikime në Federatën Angleze të Futbollit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Anglezët nuk dëshirojnë të luajnë në Madrid
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: