Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fergie: Rooney do tё duhet tё qëndrojё nё stol

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Fergie: Rooney do tё duhet tё qëndrojё nё stol   Sat Sep 27, 2008 4:06 pm

Menaxheri i Machester United, Alex Ferguson, i ka thёnё sulmuesit anglez Wayne Rooney, se ai do tё duhet ta pranojё tё qëndrojё nё stol pёr momentin kёtё sezon.

Qё kur nënshkroi me djajtë e kuq katёr vite mё herët, Rooney ka qenё fillestar i sigurt pёr shumicën e ndeshjeve tё mёdha. 22-vjeçari ka njё mesatare prej 43 ndeshjesh pёr sezon, qё kur kaloi tek kampioni i Anglisё. 

Por, me ardhjen e Dimitar Bernatov, Ferguson ka katёr sulmues pёr tё parёn herё kёtё dekadё dhe do tё dёshirojnё t’i rrotullojё ata, qё do tё thotë se Rooney sipas gjasave do tё duhet tё qëndrojё nё stol. 

“E kuptoj se disa lojtarё dёshirojnё tё luajnë çdo javё, por kjo nuk mund tё ndodhё. Kam operuar me vetëm dy sulmues njё kohё tё gjatё, qё ёshtё mjaft qesharake pёr njё klub tё njё madhësie si ky”, ka thёnё Ferguson. 

“Ndosha Wayne nuk do tё fitojё shumё shanse pёr momentin. Berbatov do tё sjellё njё qetësi nё ekip, pёrvojё dhe pamje tё mirё. Nuk ka dyshime se ai do tё na shtyjё mё tej”, ka shtuar Fergie.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Fergie: Rooney do tё duhet tё qëndrojё nё stol
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SI TE HUMBNI PESHEN E TEPERT
» Kush i tha Zahir Pajazitit ta vranë Dr. Rugoven?-Flet Hasan Zeneli, bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit: Duhet të zbardhet vrasja e Zahirit
» Kastriot Myftaraj: Një ditë, Perëndimi do t’ u thotë shqiptarëve se duhet të luftojnë fundamentalizmin islamik
» Femra, ja këshillat sekrete që duhet t’i dini?!
» Vladimir Bruçaj: Shqiptarët në Europë duhet të shkojnë të bashkuar, por si europian

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: