Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Finalja e Ligës së Kampionëve 2011 në Wembley

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Finalja e Ligës së Kampionëve 2011 në Wembley   Sat Sep 27, 2008 4:05 pm

Wembley do të jetë stadiumi do të zhvillohet finalja e garës më të madhe evropiane në futboll, Ligës së Kampionëve, në vitin 2011.

Londra do të pasojë Madridin si nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve, pasi që Spanja do të jetë vendi i zhvillimit të kësaj finaleje në vitin 2010. Deri tash në Wembley janë zhvilluar rekord pesë finale për titullin e Evropës. 

Stadiumi anglez për të fundit herë priti Barcelonën dhe Sampdorian në vitin 1992, kur katalanasit fituan me kolin e Ronald Kuman. 

Wembley ka arritur t’i mposhtë konkurrentët si Allianz Arena në Munich, Olympiastadion në Berlin dhe Mestallan në Valencia. 

Sipas disa burimeve, finalja e Kupës UEFA, e cila në vitin 2011 do të quhet Liga Evropiane, do të zhvillohet në stadiumin Lansdowne Road në Dublin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Finalja e Ligës së Kampionëve 2011 në Wembley
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Me rastin e ditlindjes me 23.05.2011:CIKËL POETIK NGA LILIANA BENDO
» Me rastin e dilindjes me 24.06.2011 CIKËL POETIK NGA LULJETA SHALA
» Kristaq Shabani:Personalitetete te etikes dhe te mirefillesise letrare marrin pjese ne Simpoziumin Nderkombetar 'MUZA POETIKE PEGASI 2011..." ME OBJEKT "LIRIZMI NE LETERSI DHE RRUGETIM PEGASI INTERNACIONAL"[/
» Me rastion e ditlindjes me 09.03.2011-POEZI NGA ALFONS ZENELI
» Shaqir Skarra:Intervistë me këngëtaren dhe pedagogen e kantos zonjën Alma Strazimirin.Të gjitha rrugët më çuan në rrugën e Arbërit........... von Ardian Naço, Samstag, 15. Januar 2011 um 18:28

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: