Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lazio iu rikthehet fitoreve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Lazio iu rikthehet fitoreve   Fri Sep 26, 2008 7:17 pm

Lazio ka zhvilluar njё lojё tё shkëlqyeshme duke e mposhtur me rezultat bindёs, prej 3-0, ekipin e Fiorentinёs, dhe duke u ngjitur nё vendin e dytё tё tabelës, menjёherё prapa Interit.

Nё ndeshjen e luajtur nё Olimpiko, nё fushё dukeshin vetëm lojtarёt e Lazios, derisa Fiorentina i tejkaloi tё gjitha parashikimet, nё aspekt negativ, duke mos arritur tё krijojnë raste pёr gol.

Megjithё shumё rastet nё pjesё tё parё, golat pёr romakёt erdhën nё pjesën e parё. Rezutlatin e hapi Mauri, pasi qё goditja e mëhershme nga Zarate preku shtyllën (51’).

Vetёm katёr minuta mё pas, maqedonasi Goran Pandev arriti njё gol tё bukur (55’), pёr tё dyfishuar avantazhin e vendasve, ndërsa pas edhe katёr minutave tё tjera, nё listёn e golashënuesve u shënua edhe Siviglia, i cili shёnoi njё gol me kokё, duke vulosur rezultatin (59’).

Pas katёr javësh, Lazio mbledh 9 pikё nё pozitën e dytё, me tre fitore dhe njё humbje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Lazio iu rikthehet fitoreve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: