Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira   Fri Sep 26, 2008 7:16 pm

Kampioni i Serie A, Interi, arriti tek fitorja e tretё e sezonit nё mёnyrё shumё mё tё vështirё se qё ishte menduar, duke e mposhtur Leccen nё shtёpi me rezultat minimal 1-0, ndёrsa jo lehtё ka kaluar edhe Milani nё udhëtim tek Reggina.

Zikaltrit arritën tek fitorja falё golit tё shёnuar nga Julio Cruz, dhjetё minuta para fundit tё kohës sё rregullt tё ndeshjes (79’).

Rosonerёt nga ana tjetër po ruajnë vazhdёn e fitoreve. Kuqezinjtё arritën tek avantazhi i parё përballё Regginёs pas 24 minutash lojё me golin e Borrielos, ndërsa vendasit u përgjigjёn me anё tё Corradit pas njё ore lojё (59’). Por, fitorja nё fund i takoi Milanit, pasi qё Alexandre Pato riktheu avantazhin pёr rosonerёt nё minutën e 73-tё.

Interi kryeson nё tabelën e Serie A me dhjetё pikё (tre fitore dhe njё barazim), ndërsa Milani mban vendin e nёntё me gjashtё pikё (dy fitore dhe dy humbje).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Interi dhe Milani shёnojnё fitore tё vështira
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Halit Bogaj: ’’Xhemail Abria- pleqnar i Kosovës’’

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: