Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 City dhe Villa eliminohen nga Kupa e Anglisё

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: City dhe Villa eliminohen nga Kupa e Anglisё   Fri Sep 26, 2008 7:14 pm

Befasia mё e madhe e ndeshjeve tё rundit tё katërt pёr Kupёn Carling ishte eliminimi i Manchester Cityt dhe Aston Villas nga Brighton, respektivisht QPR.

Queens Park Rangers arriti tё mposhtё Aston Villan me rezultat minimal prej 1-0. Pas tre fitoreve si mysafir nё Premierligё, Aston Villa pёsoi njё goditje befasuese, duke u mposhtur nё fushё tё vet nga ekipi i ligës mё tё ulёt. Golin e vetëm tё ndeshjes e shёnoi Stewart nё minutën e 58-tё tё ndeshjes.

Ndёrkaq, City u eliminua nga Brighton pas gjuajtjes sё penaltive, pasi qё nё ndeshjen e zhvilluar si mysafir, nxorrёn vetëm barazim 1-1, ndrёsa edhe nga njё gol u shënua nё lojën shtesё (2-2). 

Fernandes i solli avantazhin Cityt pas 64 mintuash, por vendasit shënuan me anё tё Murrayt pak para fundit tё ndeshjes. Nё vazhdimësi Brighton arriti i pari tek avantazhi, me anё tё Anyinsah (95’), por mysafirёt brazuan me anё tё Ireland (108’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
City dhe Villa eliminohen nga Kupa e Anglisё
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Sport-
Kërce tek: