Mirsevini në Forum Piskota

Mirsevini ne WwW.P!SKoTa.GooFoRuM.CoM
 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate diaspore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaCi-B
Admin
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Sallate diaspore   Sat Sep 20, 2008 7:16 pm

Përshkrimi

Kjo eshte nje sallate karotash nga diaspora
Përbërësit
1/2 kg karrota
4 luge gjelle vaj ulliri
2 thelbinj hurdhe
3 luge salce kosi
3 luge majoneze
pak koper
pak krype
pak limontos
Udhëzime per pregaditje

Me anen e trashe te erendes grihetkarrota te cilen e kemi qeruar dhe lare me pare.

Ne nje tigan qe nuk ngjit skuqim vain e me pas heshim karroten e leme deri sa zbutet i hedhim limontosin,kripen dhe hurdhat dhe e heqim nga zjarri.
Ne nje tas porcelani hedhim salcen e kosit,kopren,majonezen dhe pak kripe.

E perziejme sa te behetnje mase kremoze.I hedhim karrotat e ftoura ne nje pjatance dhe e mbulojme me salcen.
Behet me e shijshme ne rast se do te ruhet ne frigorifer 3 ore para ngrenies
Shënime

Eshte nje recet e lehte per tu gatuar.Zakonisht,ne familjen time e pergatisim kur gatuaj peshk ose pule.Eshte dekorative pasi ngjyra e karrotes eshte e tille,ka vlera ushqimore dhe shume e shijshme.Sa her e shtroj ne tavoline mar komplimenta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://bota.gooforum.com
 
Sallate diaspore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirsevini në Forum Piskota :: Të Ndryshme :: Receta per Kuzhine-
Kërce tek: